KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11288078
nr 1128 8078
Eva Jancke-Björk
(1882-1981), Sverige
Akvarell, 2 st, Eva Jancke-Björk (1882-1981), Landskapsmotiv, monogramsignerade, daterade 57, bladets mått: 16x21
Eva Jancke-Björk, född 1882, död 1981, svensk målare och konsthantverkare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 september 2017
kl 18:26:49
7/9 23:12:53
Eva Jancke-Björk
Läs mer om Eva Jancke-Björk